PORTAKAL BİSİKLET

+ Tel : 0 850 308 1936
+ Fax : -
+ Cep :+90 534 302 6983

Üretim Adresi : Adres: Tatlıcak Mh. Saadet Cad. Eski Komderi Fabrikası No: 35/E Karatay KONYA

Adres :

AR-GE
Ferhuniye Mahallesi Hastane Caddesi No 39/702 Selçuklu /KONYA

Nasıl Çalışır ?

AKILLI BİSİKLET SİSTEMİ NEDİR ?

Birçok metropolde bisiklet severlere alternatif ulaşım olarak hizmet veren teknolojik veri tabanı ile desteklenerek bisiklet taşıma zorunluğunu ortadan kaldıran ve kentteki ulaşım ağına entegre olabilen sürdürülebilir bisiklet paylaşım sistemidir

NASIL ÇALIŞIR ? - BELEDİYELER İÇİN

1 - ÜYELİK

Akıllı bisiklet sistemindeki bisikletleri kullanabilmek için iki farklı üyelik yöntemi bulunmaktadır.

a) - KREDİ KARTI İLE ÜYELİK

Kredi kartı ile sisteme üye olmak gerekir. Üyelik işlemini istasyonlardaki kiosklardan ,web sitesinden veya akıllı telefon uygulamalarından yapabilirsiniz. Üyelik için telefon numaranız ve kredi kartı bilgileriniz yeterlidir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra bisiklet kiralamaya başlayabilirsiniz.

b) - ÖN ÖDEMELİ KARTLAR İLE ÜYELİK

Portakal bisikletin kurulu olduğu şehirlerin belediyelerine giderek portakal bisiklet kartınızı alarak da üye olabilirsiniz.

2 -BİSİKLET KİRALAMA

Bisiklet istasyonlarındaki bisiklet kiosklara giderek üyelik bilgilerinizle istediğiniz bisikleti üzerindeki plaka ile istediğiniz bisikleti seçin bisikletin üzerindeki kilit otomatik olarak açılacaktır. Kiraladığınız bisikletle turlamaya başlayabilirsiniz.

3 -İADE

Kiraladığınız bisikleti istediğiniz istasyona giderek perona yerleştiriniz Bisikletin kilitlendiğinden emin olunuz. Sistem otomatik olarak bisikleti tanıyacak ve iade işlemi tamamlanmış olacaktır. Üyelik tipinize göre kredi kartından veya ön ödemeli kredi kartından kiralama ücreti otomatik tahsil edilecektir.
YUKARI